Plazhi Pulebardha – Plazhi i Pulebardhes

02/04/1620:44

Shperndaje:


Plazhi Pulebardha – Plazhi i Pulebardhes

Plazhi Pulebardha ndodhet gati 12 km larg nga Saranda përgjatë rrugës për në Butrint shumë afër Ksamilit.

Ky plazh i vogël, i veçuar, i virgjër dhe shumë piktoresk është në fundin e një kodrine pranë një gjiri të vogël detar.

Plazhi Pulebardha

Plazhi Pulebardha është vend ideal për të shijuar qetësinë dhe detin në relaks të plotë.

Në plazh shkohet me veturë dhe gjendet edhe një restorant i vogël që shërben fruta deti dhe peshk të freskët.

Plazhi PulebardhaVendndodhja në hartë https://goo.gl/ujPFLD 

Plazhi Pulebardha – përshtypjet në tripadvisor:

The road is definitely rough in spots, not in the beginning, it’s the last portion, so be sure you’re comfortable navigating the terrain. If not, take a taxi. We ate at the restaurant located to the right when you first walk down the stairs. Salads, grilled chicken w/fries, & a plate with 3 pieces of cod. We were all very happy with our meals and the view was fantastic. I’m confused with some of the comments regarding the food. Could be the other restaurant? Not sure.
The beach had umbrellas & recliner chairs for rent. Yes, some need replacement or some TLC, but they are doing the best they can with what they have. The water is very clean, a few spots to jump, but be careful as the waves start later on in the day. If you’re middle class or well to do, please tip the employees a bit extra. This is their livelihood. Recommend!

Plazhi Pulebardha – Guidë ku mund të kaloni pushimet.


Plazhe ne Sarande – Në këtë publikim po sjellim plazhet në zonën e SarandësKsamilit dhe Lukovës…. Ku mund të kaloni pushimet gjatë qëndrimit tuaj. Preferojmë që listimin ta bejmë nga afërsia me Sarandën. Gjithashtu në këtë publikim po i sjellim këto plazhe edhe me vendndodhje në google map


Plazhi publik i Centralit ndodhet buzë Shëtitores së Sarandës. Megjithëse nuk mund të konsiderohet plazh 100 % i pastër, ky plazh ka avantazh. Këtu nuk ju nevojitet të shpenzoni për transportin.
Gjithashtu në këtë plazh gjatë viteve të fundit ka funksionuar edhe shërbimi i Lifeguard, rojeve të bregdetit.
Vendndodhja https://goo.gl/lW9Uy1  


Plazhi i Manastirit
Playhi i Manastirit ndodhet në kilometrin e 6-të të rrugës nacionale Sarandë – Butrint.
Plazhi ndodhet në gji ranor me ujë të kristaltë

VENDNDODHJA https://goo.gl/bPcFJl


Plazhi Pasqyra
Ndodhet në kilometrin e 7-të të rrugës Sarandë – Butrint, rreth 1 kilometër nga rruga.

VENDNDODHJA https://goo.gl/RNAjy3


Plazhi Pulëbardha
Plazhi Pulëbardha ndodhet gati 10 km larg nga Saranda përgjatë rrugës për në Butrint shumë afër Ksamilit. Ky plazh i vogël, i veçuar, i virgjër dhe shumë piktoresk është në fundin e një kodrine…

Vendndodhja https://goo.gl/ShXWPT


NË PLAZHIN E PULEBARDHES DHE Plazhet e Ksamilit


Plazhet e Ksamilit janë shumë të pëlqyer për pastërtinë e ujrave të tyre… Rërën e imët dhe pamjet piktoreske që ofrojnë.

Vendndodhja https://goo.gl/enFM2U


Plazhi i Krorezës
Plazhi Krorëz. Nëse ka mbetur ndonjë plazh i virgjër në rivierën shqiptare, padyshim që ky është plazhi i Krorëzës. Në këtë plazh të magjishëm që ndodhet shumë pranë Sarandës mund të shkohet vetëm me varkë ose me këmbë. 500 metër në jug të plazhit të Krorëzës, ndodhet edhe plazhi i Kakomesë.
Vendndodhja https://goo.gl/F5NMdX


Plazhi i Shpellës Lukovë
Ndodhet rreth 20 kilometër në rrugën Sarandë – Vlorë. Natyra e paprekur, uji i kristalte i Jonit me ngjyrën e veçante e bëjnë këtë plazh … Një ndër pikat më të vizituara ndër plazhet e Bregut.
Vendndodhja https://goo.gl/SMkPhc 

PLAZHI I BUNECIT – BUNECI BEACH

Vizitoni Plazhin Pulebardha dhe plazhet e Sarandes


Për cdo vërejtje apo sugjerim, na kontaktoni në faqen tonë në facebook Saranda Web

Website Saranda Web

Facebook Saranda Web

Instagram saranda.web

Youtube sarandaweb

Tiktok saranda.web

Pinterest sarandaweb

in sarandaweb


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.