Mesazh falenderimi per te moshuarit e Qendres Polivalente

18/04/1921:13

Shperndaje:


Nje ngjarje e vecante dhe shume emocionuese me ka ndodhur perpara disa ditesh, kur berem te dyzetat e babait ne Mursi.
E vecanta eshte se te moshuarit me te cilet rrinte Babai tek Qenra Polivalente se bashku me stafin e saj moren nje autobus dhe erdhen ne Mursi ne kishe, ne vareza, dhe me pas ne lokalin ku u be dreka.
Por skena qe me emocionoi ishte te nesermen qe une shkova t`i takoj ne vecanti cdo njerin.
Me mallenjgjyen jashtzakonisht shume.
Pa takuar akoma asnjerin pergjegjesia me thote keta jane pleq por zemren e kane te madhe nga ato pak kursime ata kane mbledhur nje dhurate te vogel per ngushellim te Babait tuaj dhe me nxjer nje zarf qe mua me tronditi dhe qava nga habia qe Babai kishte ata shoke te mier dhe me vlera per jetet e tyre, por dhe per veprimin ne vecanti dua t`i falenderoj ata burra por edhe stafin e atij istitucioni qe i qendruan babait tim afer keto dy vjet qe une ika. Respekte nga Jani RUBIE


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.