Gjendje alarmante në zonën e lumit Bistrica

01/12/177:43

Shperndaje:


Situata ne zonen e shtratit te lumit Bistrica eshte tejet alarmante.
Si rezultat i reshjeve te dendura dhe permbytjes ne fushes e Cukes prane impianitit te ujrave te zeza, sic raportohet ne Saranda Web eshte bllokuar nje tufe me dele dhe rrezikojne mbytjen.
Gjithashtu nga fryrja e ujit ne zonen e stallave ne Metoq rrezikohet permbytja e disa depove me drith.
Ne Ksamil raportohet se eshte permbytur kati i pare i nje hoteli.
Nga era e forte probleme jane shkaktuar edhe ne Sarande, ku jane demtuar disa tenda dhe tabela ne lokalet ne shetitore.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.