Denoncimi: Policia e Sarandës dhunoi qytetarin pse kërkoi leje për të dalë për kanaçe

07/04/2021:04

Shperndaje:


Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.

Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar, thotë se ai është i pastrehë dhe policia e ka dhunuar barbarisht duke e lënë pa ndjenja, dhe më pas e kanë dërguar në spital. Ai thotë se policët e shtynë nga shkallët e komisariatit, kur ishte bashkë me djalin, pasi shkuan të kërkonin leje për të dalë se s’kanë bukë të hanë.

Sipas tij, burri i dhunuar, përveçse i varfër e i pastrehë, është edhe i sëmurë dhe prej disa vitesh fle rrugëve të qytetit. Burri i dhunuar quhet Astrit Terolli dhe është 53-vjeç, ndërsa ngjarja është regjistruar mbrëmjen e sotme.

https://www.facebook.com/143672462471081/posts/1472912082880439/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.