VIDEO – Arrestohet me 40 kg kanabis

08/07/1810:22

Shperndaje:


Arrestohet shqiptari në Greqi me 40 kg kanabis
Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar, që akuzohet për importimin dhe transportimin e një sasie të konsiderueshme lënde narkotike, me qëllim trafikimin.
56 vjeçari u ndalua në aksin rrugor Janinë-Athinë, në vendin e quajtur Komboti, pranë Artës.
Pas kontrollit në mjetin e tij u gjetën 36 pako kanabis me peshë 40,7 kilogramë.
Lënda narkotike ishte fshehur në vende të posaçme në pjesën e brendshme të kabinës dhe në shasinë e automjetit.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.