Zjarri djeg dhjetra hektarë pyje në malin e Sopotit, 2 avionë grek për fikjen e tij

31/07/2218:13

Shperndaje:

Prej mëngjesit të sotëm një zjarr vijon djegien e një masivi pyjor në malin e Sopotit.

2 avionë të ardhur nga Greqia marrin pjesë në operacionin për fikjen e zjarrit.

Vijon zjarri në Sopot. Aktualisht në vendngjarje ndodhen 1 mjet zjarrfikës i bashkisë Finiq dhe 1 mjet i Forcave të Armatosura, të cilat janë në gatishmëri për të penguar zbritjen e zjarrit drejt fshatit Pecë dhe Parkut të Syrit të Kaltër. Është kërkuar ndihmë dhe pritet mbërritja e 40 forcave dhe mjeteve të Forcave të Armatosura


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.