Vogëlushja nga Saranda Eklea Omeri shpallet nënkampione e Shqipërisë në shah

29/09/207:29

Shperndaje:


Eklea Omeri sëhtë shpallur nënkampione e Shqipërisë në shah. Ajogaroi në kampionatin e te rinjve dhe te rejave U-12 dhe zuri vendin e 2-të me pike te barabarta me vendin e parë.

Kampionati u zhvillua nga data 25 – 27 shtator 2020. Eklea garonte e vetme si femer tek ky grup dhe nxori rezultate fantastike: 3 fitore dhe 2 barazime ne 5 ndeshje
Kujtojmë se trajner i Elkleas është shahisti i njohur Lime Mihasi.

Në këtë kampionat kanë marrë pjesë edhe të rinj të tjerë nga Saranda, të cilët ishin: Kelvin Kosta, Arber Doda, Arti Doda, Endri Doda, Natalia Talo dhe Ana Talo .

Eklea me kete rezultat do perfaqesojë Shqiprine dhe Saranden ne aktivitet nderkombetare.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.