Vijon fenomeni, hapet një gropë e dytë në zonën e ish-minierës së kripës në Dhrovjan

05/04/2112:36

Shperndaje:


.
Një gropë e dytë është hapur në zonën e ish minierës së kripës së Dhrovjanit, ndërsa gropa e parë është zgjeruar në pothuajse dyfishin e sipërfaqes.
Vetëm pak javë më parë nga rrëshqitja e dherave në Krongj, në zonë e Syrit të Kaltër në Sarandë, si pasojë e reshjeve të shiut, u hap gropa e parë me një diametër rreth 10 metra dhe thellësi 6 metra.

Dheu duket se ka qenë i butë dhe jo i ngjeshur, i kombinuar edhe me shirat në zonë, kanë shkaktuar gropën e krijuar, që është e mbushur me ujë.

Në videolive e Saranda Web shihet se gropa e hapur nga rrëshqitja e tokës është e madhe, ndërsa policia ka vendosur perimetër sigurie për të mbajtur banorët larg zonës.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.