Vetëm pak kohë më parë u rregullua. Çahet rruga në Borsh, e pakalueshme

08/01/219:29

Shperndaje:


Reshjet masive kanë sjellë jo pak problematika në akset rrugore në vendin tonë. Aksi rrugor Sarandë-Borsh është çarë në mes duke e bërë të rrezikshme dhe të pakalueshme. Mësohet se kjo rrugë është rikonstruktuar pranverën e kaluar. ARRSH njoftoi se po punohet për menaxhimin e trafikut.
Rruga është ndërtuar gjatë viteve 2006 – 2008, ndërkohë që gjatë pranverës së kaluar është bërë riveshje e asfaltit, pasi kishte filluar carje e asfaltit. Rruga është çarë në një segment prej 50 metër.

Në terren ndodhen specialistë të Arsh dhe kompanisë Salillari për të vlerësuar mënyrën e ndërhyrjes për normalizimin e situatës.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.