Turqit dhuratë një mikrobus të ri 18-vendesh për Bashkinë Konispol

30/09/2117:30

Shperndaje:

Një autobus me kapacitet 18 vende, prodhim i vitit 2020 ishte dhurata që Bashkia Afyon në Turqi si dhe fondacioni Alsar dhuroi sot për nxënësit e shkollës, të bashkisë Konispol.

Kjo dhuratë vjen pas një mjeti ambulacnë e pajisur me gjithë mjetet e nevojshme për sherbim në raste urgjence, kompjutera për shkollën e mesme por edhe mjeteve të pastrimit.

Kryebashkiaku Shuaip Beqiri priti me këtë rast në bashki Ambasadorin e Turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yörük me ekipin e tij si dhe presidentin e fondacionit, Alsar Mehdi Gurra.

Kryetari Beqiri u shprehu miqve turq falënderimin ndaj qeverisë Turke,Bashkisë Afyon si dhe fondacionit Alsar për mbështetjen deri tani në infrastrukturen shkollore, shëndetësore dhe të pastrimit publik.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.