Tërmet 4.2 Rihter në zonën e kufirit Shqipëri – Greqi

18/11/2122:02

Shperndaje:

Një lëkundje sizmike ka ndodhur në orën 22.05 të së enjtes mbrëma me epiqendër 22 km në verilindje të Igumenicës, pranë Gola Filat.

Tërmeti, sipas vlerësimeve të para të Institutit Gjeodinamik, ka qenë me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter dhe thellësi fokale 5 km.

Lëkundjet janë ndjerë veçanërisht në prefekturën e Thesprotisë por edhe në atë të Janinës në Greqi dhe Konispolit dhe Finiqit në Shqipëri.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.