Të shpallur në kërkim, arrestohen 2 persona të dënuar si hajdutë

30/07/1910:28

Shperndaje:


Policia ka arrestuar ditën e sotme në Delvinë dy hajdutë që ishin në kërkim prej 3 muajsh.

Mësohet se në pranga kanë rënë shtetasit me iniciale B.O. 55 vjeç dhe SH.A. 58 vjeç.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, i ka dënuar këta persona me 6 muaj burgim për “Vjedhje në bashkëpunim”

Sarandë, Delvinë/ Njoftimi i policisë:

Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje në bashkëpunim.

B.O., 55 vjeç, banues në fshatin Vergo, Delvinë.

Sh.A., 58 vjeç, banues në fshatin Stjar, Delvinë.

Këta shtetas kanë qenë shpallur në kërkim dhe më datë 06.05.2019, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, i ka dënuar me 6 muaj burgim për “Vjedhje në bashkëpunim


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.