Shuhet Luan Ahmeti, themeluesi i shkollës “DEA” në Sarandë

21/09/2115:59

Shperndaje:

Luan Ahmeti, themeluesi i shkollës private DEA në Sarandë ka humbur jetën pas një sëmundjeje të rëndë.

Luan Ahmeti ka kaluar 50 vite kushtuar edukimit dhe arsimimit te sa e sa brezave ne Sarande, Ksamil dhe Mursi.

Nga shkolla “Adem Sheme” tek “9 Tetori”, nga Shkolla e Mesme Ksamil tek ajo e Mursise, dikur me 500 nxenes, nga Gjimnazi “H asan Tahsini” tek Shkolla jopuble te “Dea 2001 “, qe ideoi, ngriti dhe ktheu ne institucion vlere dhe cilesie.

Nga nje mesues ithjeshte i fizikes, drejtor i disa shkollave dhe Drejtor i Zyres se Arsimit te Rrethit Sarande. Aktiv dhe i palodhur, ne shtet dhe aktivitetin priva t, i edukuar dhe perkushtuar si diten e pare te punes, i sjellshem dhe qytetar model ne shoqeri.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.