Qytetarët organizohen për protestë masive në mbrojtje të Plazhit të Centralit

08/11/199:01

Shperndaje:


Duke pare se fillimi i punimeve ne Bulevard ka nisur me mbushjen me inerte te Plazhit te Centralit, qytetaret sarandiote ka filluar te organizohen nepermjet facebook per nje proteste masive te shtunen ne oren 10:00
THIRRJA:
Thirrje te gjithe atyre qe e duan Saranden, qe duan turizmin dhe Shqipërin. #reagoni #duku #moshesht #mbroAtdheun
‼MOS MA PREKNI CENTRALIN‼
Diten e Shtune date 9 Nentor ora 10:00.
◦ Banore te Sarandes bashkohuni ne protesten kunder gllaberimit te plazhit te vetem te qytetit tone, tek CENTRALI, te shtunen ne oren 10 paradite.
Ftoni te gjithe familjaret e miqte per te ndalur shkaterrimin perfundimtar te qytetit tone.
Nga ana e Bashkise Sarande nuk ka patur asnje reagim apo shpjegim rreth projektit, i cili ka filluar te zbatohet nga kompania Fusha shkp.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.