Pershendetje te nderuar!Po ju shkruaj juve sepse po e shoh nga postimet e juaja qe e doni qytetin tuaj.Por kam.nje ankese(nuk dija ku te drejtohesha dhe me shkoi mendja tek ju, dhe hpresoj qe kete do ta percjellni ne adrese te duhur!!!
Si mund te zhvillohet turizmi dhe pushuesi te jete i kenaqur kur tere diten-prej ores 8 te mengjesit e ende.edhe tani vazhdojne.punimet neper objekte private duke.bere zhurme.te padurueshme.dhe.bllokim te komunikacionit?Eshte fillimi i sezones turistike dhe puhuesit kerkojne qetesi !Ankesat e tyre i degjova disa here sot!!!A nuk ka.ligj ne bashkin e juaj i cili ndalon keto lloj punimesh gjate sezonit turistik???A AQ PAK KA RENDESI TURISTI NE QYTETIN TUAJ?Kush kujdeset per mbarevajtjen e ketyre gjerave???Ju lutem shume – edhe pse ju ndoshta nuk keni fare te beni me keto gjera,ngriteni zerin tuaj qe keto lloj maltretimesh te pushuesve te perfumdojne ,te mos ndodh kjo gjate sezones turistike por te.rregullohet me ligj data kur kane te drejte te fillojne dhe.perfundojne punimet e ndertimtarise si ne cdo shtet tjeter!!!Kete.po e them prej iritimit te madh qe kam keto dy tre dite qe jam ketu.Kam banesen ne Sarande dhe e dua kete.qytet tej mase dhe deshiroj qe te.perparoj sa me shume!!!Mirepo me.keto qe pash gjate.ketyre diteve mbeta shuuuume e zhgenjyer!!!
(Punimet edhe ne keto minuta po zhvillohen afer hotelit xxxxxxxxxx ku ka shume.turist te huaj)Kerkoj falje.qe.ju drejtova juve por shpresoj qe ju do ta.adresoni kete qeshtje ne.bashki apo.aty ku ju mendoni se.duhet te trokitni!!!!Flm per mirekuptimin tuaj!!!

 

Loading...