Plazhi i Manastirit – Monastery Beach

26/03/1718:07

Shperndaje:


Plazhi i Manastirit – Monastery Beach

Plazhi i Manastirit – Monastery Beach ndodhet më pak se 8 km larg Sarandës, në rrugën Sarandë – Butrint. Plazhi emrin  e ka marrë nga Manastiri i Shën Gjergjit, i cili ndodhet në kodrën mbi këtë plazh. Afër plazhit të Manastirit ndodhet edhe Muri i Demës, muri mbrojtës i qytetit antik të Butrintit.

Plazhi është i vogël dhe me ujë të kristaltë. Në këtë plazh ka edhe një bar ku shërbehen edhe pije freskuese. Ndërkohë që është ndërtuar edhe një kamping me çadra për pushuesit që preferojnë pushime të lira dhe larg zhurmave të qytetit.

VIDEO së shpejti 

Website Saranda Web

Facebook Saranda Web

Instagram saranda.web

Youtube sarandaweb

Twitter Saranda Web

Tiktok saranda.web

Pinterest sarandaweb

in sarandaweb


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.