Ndriçimi në monumentin më të rëndësishëm të qytetit jashtë funksionit

07/11/2116:33

Shperndaje:

Edhe pse ndricimi që është bërë enkas për këtë monument me vlera botërore, ai nuk funksionon.

Shpesh nga specialistët është kërkuar që objektet e trashëgimisë kulturore të jenë të ndricuara plotësisht edhe gjatë natës, por që deri më tani ka ngelur në fazën e projekteve dhe jo zbatimit.

Bazilika dhe Sinagoga Hebraike e Sarandës ndodhen në qendër të qytetit dhe nëse do të kishte ndriçim funksional, mund te aksesohen nga turistet edhe gjatë natës, por edhe do të jepte një imazh më dinjitoz për këtë monument.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.