Mjeku Vasil Llajo: Me vaksinë dhe pa antitrupa? Çështje organizmi. Bëni dozën e tretë

17/09/2119:28

Shperndaje:

Presidenti i “Intermedia”, mjeku i njohur Vasil Llajo i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 deklaroi se varianti Mu mund të zëvendësojë Deltën.
Mjeku Llajo tha se virusi do të vijojë të pësojë mutacione derisa pandemia të shuhet.

Më tej ai theksoi se pandemia mund të shuhet kur të arrijë vaksinimi në normën 82% ose imuniteti i tufës.

Llajo zbulon se ka kryer dy doza të vaksinës dhe nëse niveli i antikorpeve do të jetë nën asaj që duhet, ai do të kryejë edhe dozë të tretë.

VIDEO në youtube https://youtu.be/zkRDrq11whM


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.