Ministria e Shëndetësisë merr vendimin e papritur: Shumica e shkollave do jenë online!

25/11/2013:43

Shperndaje:


Ministria e Shëndetësisë kërkon që të marrë masa të tjerë për të frenuar infektimet.
Së fundmi përveç Universiteteve është kërkuar që edhe shumica e shkollave të nisë mësimin online në mënyrë që të shmangen infektimet e reja, prej datës 1 dhjetor.
“Ashtu si e kemi përsëritur shëndeti juaj dhe i fëmijëve është i pari. Deri tani fëmijët nuk vlerësohen të jenë transmetues të lartë i infeksionit.

Protokollet në shkolla janë zbatuar, por për të minimizuar risqet ku të pranishme janë edhe infeksionet e tjera respirator, pas rekomandimit të Komiteti të Ekspertëve kemi vendosur që ti rekomandojmë ministrisë së Arsimit që prej datë 1 dhjetor të aplikojmë skenarët me mësim të alternuar, klasike, fizike dhe të kombinuar me mësim online.
Bazuar në specifikat e situatës lokale të epidemisë” tha Manastiruliu ndër të tjera.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.