LAJTHITJE E INSTITUCIONEVE?! Pallati me Leje Ndërtimi me Vendim Gjykate!

22/02/2222:31

Shperndaje:

LAJTHITJE E INSTITUCIONEVE?! Pallati me Leje Ndërtimi me Vendim Gjykate!

Gjithçka ka nisur pas një denoncimi të ndërtuesit, i cili kishte filluar ndërtimin e godinës, por që pronari i tokës Pando Papuçi, duke parë se ndërtuesi nuk i kreu punimet brenda afatit, themelon një kompani dhe filloi punimet.
Leja është rinovuar me vendim gjykate në 2017 dhe 2020.


Burime të Saranda Web informojnë se pas denoncimit, strukturat e Krimit ekonomik financiar janë paraqitur në Bashkinë Sarandë për të kërkuar dosjen e kësaj leje ndërtimi, por aty kanë marrë një përgjigje se kjo dosje nuk ekziston. Nisur nga ky fakt, prokuroria ka ngritur padi penale për ndërtim pa leje.


Të njëjtat burime informojnë se dosja e lejes së ndërtimit i është dorëzuar vetëm sot Prokurorisë së Sarandës.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.