Kandidati i Pavarur Ilir Nikolla vijon takimet dhe shpalosjen e vizionit për Sarandën

12/06/1920:12

Shperndaje:


Kandidati i Pavarur per Bashkine Sarande Ilir Nikolla ka vijuar diten e sotme takimet me banore dhe biznese ne Lagjen nr 2
Rikualifikimi urban është emergjencë për Sarandën, eshte shprehur Ilir Nikolla gjate takimeve. Gjendja aktuale e qytetit, për shkak të vendimeve të gabuara e abuzuese vit pas viti, nuk mund të jetë tërësisht e rindërtueshme, por është padyshim e ndryshueshme dhe e përmirësueshme.
Bashkia JUAJ do ta ketë fokus rikualifikimin urban, sepse është kusht për një bashkëjetesë të organizuar në komunitet.
Ne fokus te punes se tij ne krye te bashkise Ilir Nikolla do te kete ndërtimin e:
– Parkimeve publike
– Lulishteve
– Këndeve të lojrave në blloqe dhe lagje
– Shkallareve për Manastirin e 40 Shenjtorëve dhe Teqenë “Reshat Dede Baba” Sarandë
e bën rikualifikimin një objektiv absolutisht të realizueshëm brenda mandatit 4-vjeçar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.