Kandidati i Pavarur Ilir Nikolla takim me artizanët

13/06/1920:43

Shperndaje:


Kandidati i Pavarur per Bashkine Sarande Ilir Nikolla gjate takimit me artizanet eshte shprehur se atizanët janë krenari e Sarandës dhe si të tillë duhen trajtuar dhe se Bashkia Sarandë u detyrohet artizanëve pafund, sepse vepra e tyre nuk ka çmim, mirëpo realiteti është i hidhur; ata janë të braktisur nga qeveria vendore.
Bashkia JUAJ do t’i ruajë të drejtat e artizanëve që punojnë në territorin e saj me përgjegjshmëri.
Përmirësimi i kushteve në të cilat ata ushtrojnë aktivitetin, duke përfshirë:
– Vendin e tezgave
– Mbulesën për t’u mbrojtur nga shiu dhe dielli
– Promovimin e produkteve të tyre si vlera të shtuara të kulturës vendase dhe rritjes së tregtimit
– Kthimin e këtij tregu në destinacion të turistëve në Ksamil dhe Sarandë është i nevojshëm dhe do të realizohet brenda vitit të parë të mandatit të Bashkisë suaj, eshte shprehur Ilir Nikolla


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.