IKMT shkon për të prishur objektin, banorët godasin punonjësit dhe mjetet

18/07/1914:20

Shperndaje:


IKMT ka mbërritur në Ksamil për të prishur një objekt që funksionon si lokal por që  ka ndeshur në rezistencën e ashpër të banorëve.

Ata kanë goditur mjetet të cilat kishin mbërritutr për të ekzekutuar urdhërin e prishjes së këtyre objekteve si dhe punonjësit e IKMT-së.

Mësohet se banorët janë përplasur me punonjësit e IKMT-së pas shembjes së objektit në fjalë nga ana e këtyre të fundit.

Mësohet se banorët kanë goditur me gurë mjetet e IKMT-së ku edhe janë thyer xhamat e tyre pornga kjo përplasje fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.