Ikën drejtori i Burgut të Sarandës, vjen drejtuesi i Bënçës

16/10/1917:46

Shperndaje:


Ministrja e Drejtesisë, Etilda Gjonaj ka firmosur ndryshime në krye të kupolës drejtuese të burgjeve ku jo vetëm janë kryer emërime të reja por edhe janë bërë një sërë ndryshimesh nga një burg në tjetrin.

Drejtuesi i Burgut i Fushë Krujës kalon në Durrës, ai i Durrësit do të jetë i komanduar, kurse Burgu 313 kalon në Fushë Krujë.

Ndërsa dretuesi i paraburgimit të Sarandës Nasip Hoxha shkon drejt burgut të Bënçës, ndërsa në Sarandë vjen drejtori i Burgut të Bënçës Redi Rama.

Ndërsa burimet tha se Aurel Jazxhi emërohet në krye të IEVP Mine Peza (302) dhe Eduart Strugaj emërohet në krye të IEVP Jordan Misja (313).


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.