Gurma: Kemi projekt 850 milionë lekë për asfaltimin e rrugës Turizëm – Kanali i Çukës

30/04/2218:48

Shperndaje:

Gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak, mbledhje e cila u zhvillua në Ksamil dhe u transmentua drejtpërdrejt nëpërmjet Saranda Web, nisur nga shqetësimi në lidhje me gjendjen e rrugës Turizëm – Kanali i Çukës, kryetari i Bashkisë Sarandë Adrian Gurma është shprehur se për këtë segment rrugor kemi një projekt për asfaltimin e plotë të rrugës, i cili kushton 850 milionë lekë të vjetra.

Pavarësisht se ky projekt nuk pritet të zbatohet përpara verës, Gurma është shprehur se së shpejti do të marrim masa për riparimin e segmenteve më të dëmtuara

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.