Fillin stuhia në Sarandë, ndërprerje e energjisë elektrike

25/09/2023:29

Shperndaje:


Prej orës 01:00 në qytetin e Sarandës ka filluar një stuhi, e shoqëruar me rrufe të vazhdueshme dhe shi të furishëm.
Menjëherë pasi kanë filluar edhe reshjet e shiut, në qytet është ndërprerë energjia elektrike.

Sipas parashikimit të motit, reshjet e shiut do të vijojnë deri në orët e pasdites.

Emergjencat civile kishin paralajmëruar më herët për motin e keq që pritej, ndërsa u kishit kërkuar autoriteteve lokale njoftimin e popullsisë dhe marrjen e masave


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.