Edhe pse pa rival, socialistët e Delvinës e marrin seriozisht garën e 30 qershorit

08/06/1915:32

Shperndaje:


Diten e djeshme, ne zyrat e Partise Socialiste Delvine eshte zhvilluar takimi mes strukturave te partise.  Te pranishem ne kete mbledhje ishin Drejtuesi i Qarkut Vlore, Damian Gjiknuri dhe  deputeti Alket Hyseni. Ne fokus te ketij takimi kane qene organizimi dhe analizimi i ecurise se fushates.

Deputeti Gjiknuri theksoi se ne 30 qershor do te kete zgjedhje dhe se qytetaret nuk mund te rrijne pa qeverisje. U analizua me perpikmeri stuktura e organizimit dhe u theksua domosdoshmeria e nje pjesemarrjeje sa me masive ne votime, sigurimi i nje fitoreje dinjitoze dhe rikthimi i kesaj njesie vendore nen drejtimin e duhur. Fushata per socialistet ne qytetin e Delvines tashme ka nisur dhe eshte ne rrugen e duhur.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.