Edhe Delvina shkon drejt 30 qershorit me 1 kandidat

13/05/1921:46

Shperndaje:


Kur ora po shkon drejt afatit të fundit të regjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet e pushtetit lokal, edhe në Delvinë ne garën për kryetarin e Bashkisë mësohet se vetëm para pak castesh është regjistruar kandidati i vetëm.
Bëhet fjalë për Majlinda Qilimi, kandidaten e Partisë Socialiste, e cila, ashtu si në Bashkinë e Konispolit, do të jetë e vetme në fletën e votimit.
Pavarësisht se përgjatë gjithë ditës së sotme janë bërë negociata të shumta për regjistrimin edhe të një kandidati tjetër si rival, Saranda Web ka mësuar se kjo tentativë ka dështuar në orët e mbrëmjes.
Ndërkohë kryetari në detyrë i bashkisë Delvinë Rigels Balili ka preferuar të ndjeki linjën politike të kualicionit opozitar dhe të mos pranojë të regjistrojë kandidaturën për zgjedhjet e 30 qershorit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.