E pabesueshme, “James Bond” vjen në Sarandë për xhirimin e filmit

05/10/1917:13

Shperndaje:


Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” të gjithë teleshikuesit u habitën kur Çani ftoi në studio dy aktorët e famshëm ‘Daniel Craig’ i njohur si ‘James Bond’ dhe ‘Jason Statham’.

“Si iu duk Tirana?”, i pyeti Çani. “Shumë pozitiv dhe kemi dëgjuar legjendat e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Para se të vij në Shqipëri, jam informuar për legjendën e Skënderbeut”, tha ‘Jason’.

Në fakt dy personazhet e ftuar ishin sozitë e dy aktorëve të mëdhenj. Ngjashmëria me dy aktorët hollivudian është e pabesueshme. Personi që i ngjan Jason Stathamit është shqiptar dhe quhet Besnik Tafallari. Ndërsa Max Fraisl nga Austria është sozia e aktorit Daniel Craig.

Besniku është shqiptar, por ka lindur në Stuttgart të Gjermanisë, ndërsa Max është shok i Besnikut dhe është nga Austria.

Dy sozitë e aktorëve kanë ardhur në Shqipëri për të xhiruar një film në Sarandë.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.