Dy herë mat – Film i realizuar në Sarandë

02/01/1619:17

Shperndaje:


Dy herë mat – Film i realizuar në Sarandë

Filmi është i mbushur me situata komike te papritura.
ILO Pinci, specialist i peshkut dhe i midhjeve, edhe shahist i njohur, arrin ne Sarande si i ftuar ne nje simultane shahu. Por ajo qe e shtyn me shume te vije ne kete qytet është deshira e tij e fshehte për te zbuluar te dhena praktike dhe teknike ne lidhje me kultivimin e midhjeve. Ai është i bindur se do ta perballoje lehtesisht ndeshjen me shahistet vendas por, ne simultane mundet nga Rudina e vogel.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.