Digjen 4 automjete gjatë natës në Sarandë

27/10/176:51

Shperndaje:


 


SARANDE-Një zjarr i fuqishëm gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në një servis ka djegur tre makina. Zjarri është regjistruar rreth orës 04:55, ndërsa në momentin që ka mbërritur zjarrfikësja, tre makina janë shkrumbuar plotësisht ndërsa një tjetër ka pësuar dëmtime të shumta.

Përveç makinave që janë djegur në fshatin Gjashtë në servisin e K.B., zjarri ka shkaktuar edhe shumë dëme të tjera materiale. Sipas policise, dyshohet se zjarri mund të jetë shkaktuar për shkaqe elektrike në njërin mjet dhe më pas flakët e zjarrit janë përhapur edhe në dy mjetet e tjera, version ky qe kundershtohet nga deshmite e banoreve te lagjes, te cilet kane pare zjarrin te perfshije 3 automjete njeheresh.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të rënies së zjarrit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.