Dhimbje dhe lotë në Borsh për vdekjen e 18 vjecares. I fejuari në gjendje shok

15/03/1919:45

Shperndaje:


Aksidenti i ndodhur pasditen e sotme ne Borsh, ku mbeti e vdekur 18-vjecarja AnaLuiza Duro,  ka shokuar te gjithe fshatin bregdetar.
Ngjarja e rende ndodhi rreth ores 17:15 minuta, ku cifti i fejuar  kishin dale me automjetin e tyre per te shijuar perendimin e diellin ne plazhin e Borshit.
Ende mbetet e paqarte sesi automjeti ka dale nga rruga dhe perfundoi i batuar ne kanalin i cili shkarkon ne det ujrat e perrenjve te vijne nga malet e larta.
I fejuari i AnaLuizes, Robert Dhuli ka arritur te dali nga automjeti, por ka qene i pafuqishem per te nxjerre te fejuaren nga mjeti i cili ishte mbuluar nga uji.
Pavaresisht se ai kerkoi ndihme te banoret, te cilet njoftuan edhe policine dhe zjarrfikset, per vajzen 18 vjecare ishte shume vone.
Ngjarja ka shokuar banoret e Borshit, te cilet i njihnin te rinjte, pasi vajza ishte nga Borshi, ndersa Roberti nga fshati Fterre.
Policia pas aksidentit ka shoqeruar 19 vjecarin Robert Dhuli, i cili sipas nje burimi te Saranda Web ende nuk ka dhene shpjegime per rrethanat e aksidentit,  pasi ndodhet ne gjendje te rende psikologjike.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.