Delvinë/ Fituan bashkinë pa garë, deri tani 28 të larguar nga puna. EMRAT

14/02/2011:34

Shperndaje:


Bojkotimi i zgjedhjeve të 26 qershorit për pushtetin lokal bëri që Partia Socialiste të fitontr pa garë shumë bashki, një prej tyre edhe Bashkia Delvinë.

Pavarësisht se bashkia u fitua pa garë dhe pa kundërshtarë, revanshi i fituesve nuk ka të ndalur dhe viktimat e para janë pikërisht punonjësit e administratës.
Saranda Web ka siguruar listën e 28 personave, të cilët, ose janë pushuar nga puna ose kanë “dhënë dorëheqje” pas dorëzimit të bashkisë tek fituesit e rinj.

1. Qazim Bobi
2. Niku Zera
3. Ylli Ajdini
4. Mirjan Isufi
5. Orest Buzi
6. Mili Hamza
7. Florian Shehu
8. Dashamir Muhameti
9. Osmen Zeqo
10. Sadefe Halili
11. Artan Kadri
12. Bati Cucuri
13. Ylli Rexho
14. Adriatik Goro
15. Eriselda Zejnati
16. Ilir Mehmeti
17. Edmond Tullau
18. Vilson Mehmeti
19. Behar Mushi
20. Erjon Cumani
21. Endi Bala
22. Krenar Zeqo
23. Anastasia Mehmeti
24. Lico isufi
25. Artur Habibi
26. Altin Kadri
27. Asim Kapllani
28. E Dauti


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.