Bllokimi i Facebook, Instagram dhe WhatsApp, vjen reagimi nga kompania

04/10/2117:16

Shperndaje:

Ndërsa disa ndërprerje të Facebook, Instagram dhe WhatsApp prekin vetëm rajone të caktuara gjeografike, shërbimet janë në rënie sot në mbarë botën. Kjo përfshin Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar, Brazilin, Kuvajtin, Europën dhe më gjerë.

Në një deklaratë, WhatsApp pranon se shërbimi i saj është i fikur:

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz po përjetojnë probleme me WhatsApp për momentin. Ne po punojmë për t’i kthyer gjërat në normalitet dhe do të dërgojmë një përditësim këtu sa më shpejt të jetë e mundur.”

Deklarata e Facebook

Andy Stone 

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz kanë probleme me qasjen në aplikacionet dhe produktet tona. Ne po punojmë që gjërat të kthehen në normale sa më shpejt të jetë e mundur, dhe kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim”


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.