ARSH heq tabelat dhe bën kallëzim penal, Policia Bashkiake Finiq kundërshton

05/05/199:10

Shperndaje:


Burime nga ARSH sqarojne se ARSH ka nderhyre per heqjen e tabelave ne rrugen nacionale pasi i vetmi autoritet per vendosjen e sinjalistikes ne rruget nacionale eshte ARSH dhe se ato tabela ishin jashte kushteve teknike dhe perbenin rrezik per perdoruesit e rruges.
Ata shprehet se gjate ketij akdioni jane kundershtuar nga punonjesit e policise bashkiake te bashkise Finiq.
Aksioni eshte perfunduar ne te gjithe aksin Qafe Muzine – Ura e Gajdarit dhe Krane – Qafe Bote
ARSH per kete ngjarje ka depozituar nje kallezim penal ne Prokurori.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.