Alket Hyseni: Komisariati i Delvinës ka nevojë për logjistikë, mos dërgoni Task Forca

20/06/2014:16

Shperndaje:


Gjatë takimit të sotëm në Sarandë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, deputeti Alket Hyseni ka ngritur shqetësimin në lidhje me logjistikën e Komisariatit të Delvinës, komisariat i cili ka në përgjegjësinë e ruajtjes së rendit në një territor me shtrirje të gjerë.
Gjithashtu deputeti Alket Hyseni është shprehur gjatë takimit se duhet të forcohen strukturat lokale edhe përsa i përket IKMT dhe të shmangimit TASK FORCA-t e ardhura nga qendra, pasi shpeshherë këto shikohen nga komuniteti si çeta të cilat e zbartojnë ligjin me diferencim, gjithashtu edhe e shkelin ligjin me diferencim.

VIDEO min 20

https://www.facebook.com/SarandaWeb.net/videos/259658341967937/


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.