AKT dhe Bashkia Sarande aksion-show per pastrimin e plazheve

27/03/1711:05

Shperndaje:


20170327_115521Agjensia Kombetare e Turizmit ne bashkepunim me Bashkine Sarande, shkollat 9-vjecare te Sarandes dhe Qendren Polivalente kane zhvilluar diten e sotme nje aksion per pastrimin e plazheve ne Sarande.
Ky aksion sipas organizatoreve do te vijoje 1 jave dhe ka qellim ndergjegjesimin e qytetareve per pastrimin dhe mbajtjen paster te plazheve.
Pavaresisht ketyre aksioneve qe kane qellim ndergjegjesimin e publikut, ne Sarande problematika kryesore ne ndotjen e plazheve mbeten ujrat e ndotura qe vazhdojne akoma te derdhen ne det.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.