Adrian Gurma zyrtarisht kandidat i PS për Bashkinë Sarandë

11/05/199:05

Shperndaje:


Përfundimisht Partia Socialiste ka zyrtarizuar kandidaturen e kesaj partie per Bashkine e Sarandes.
Adrian Gurma, i cili deri tani mban postin e nen Prefektit te Sarandes, do te jete kandidati i PS per zgjedhjet e 30 qershorit.
Kandidati i PS Ardian Gurma do te kete perballe avokatin Ilir Nikolla, i cili eshte regjistruar si kandidat i pavarur, nderkohe qe nga ana e PD nuk ka ende asnje kandidature te shpallur dhe qe kreu demokrat Lulzim Basha eshte shprehur se nuk do te lejojne te votohet ne 30 qershor.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.