48 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid në Sarandë në 24 orë

08/02/2116:42

Shperndaje:


48 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid në Sarandë në 24 orë.
Ndërsa në vend ka patur një rënie të lehtë të infektimeve të reja me COVID-19 ashtu si edhe rënie e testimeve.
Ministria e Shëndetësisë informoi sot se nga 3458 testime kanë rezultuar pozitivë 953 persona.
Fatkeqësisht kanë humbur betejën me COVID-19, 12 persona në 24 orët e fundit.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

372 raste në Tiranë, 145 raste në Durrës, 83 raste në Vlorë, 48 raste në Sarandë dhe Elbasan, 33 raste në Gjirokastër, 29 raste në Fier, 22 raste në Korçë, 13 raste në Kukës, Berat, Mat, 12 raste në Kavajë, 9 raste në Shkodër, Tepelenë, 8 raste në Lushnje, Vorë, 7 raste në Peqin, 6 raste në Kurbin, Lezhë, Mirditë, Kolonjë, Gramsh, 5 raste në Kamëz, 4 raste në Librazhd, Pogradec, Bulqizë, Kuçovë, 3 raste në Mallakastër, Dibër, Skrapar, 2 raste në Delvinë, Krujë, Tropojë, Fushë-Arrëz, Malësi e Madhe, Cërrik, Lobohovë, 1 rast në Devoll, Has, Vau i Dejës, Belsh, Roskove, Klos, Poliçan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.