Vodhën varkën në Butrint, kapen nga policia 2 autorët

18/03/2011:37

Shperndaje:


Sarandë, dy të rinj vjedhin një varkë plastike por kapen menjëherë nga Policia.
Policia ka arrestuar një shtetas 19 vjeç, si dhe ka proceduar në gjendje të lirë një 17 vjeçar pasi këta të rinj në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në vendin pranë derdhjes së kanalait të Butrintit, janë kapur bashkë me varkën plastike të vjedhur.

Mjeti lundrues ishte në vendbazimin Lundër Butrint si dhe të çertefikuar për peshkim konform rregullave ligjore.
Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tyre për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.