VIDEO – Bashkia sulm ndaj biznesit për një mur zbukurues

23/05/1712:11

Shperndaje:


VIDEO – Bashkia sulm ndaj biznesit për një mur zbukurues. 
Dhjetra forca te policise bashkiake dhe policise se rendit jane dyndur sot ne biznesin e pare ne Sarande, i cili ndodhet ne Shetitore dhe administrohet nga familja Magllara.
Shkak ka qene prishja e nje muri dekorativ, mur te cilin biznesi e kishte ngritur ne nje lartesi 60 cm dhe sherbente si kufi ndares me biznesin perbri.
Sipas familjes Magllara, ata kishin derguar nje kerkese ne bashki per te ndertuar kete mur ne pronen e tyre, te cilen e gezojne me leje ndertimi dhe hipoteke.
Por nga ana e bashkise nuk u kthye asnje pergjigje dhe ne baze te ligjit, pas kalimit te afatit 45 ditor pa pergjigje, leja konsiderohet e miratuar.
Por diten e djeshme bashkia ka njoftuar biznesin se do te prishte murin dhe nje tende, e cila ishte funksionale prej shume vitesh.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.