Universitet mësim online, mbyllen konviktet! Diskutohet për baret dhe restorantet

29/10/2015:12

Shperndaje:


Komiteti teknik i ekspertëve për pandeminë ka marrë vendimin këtë të enjte të propozojë mbylljen e universiteteve. Lajmi u bë i ditur nga kryetarja Mira Rakacolli.

“Universitet vetëm mësim online për një muaj. Konviktet e mbyllura. Po diskutohet mbyllja e bareve dhe restoranteve në Bllok pas orës 22:00. Do të rrezikojmë mbylljen. Secili e ka në dorë të frenojnë pandeminë. Maskat e detyrueshme është vendim i drejtë.
Vetëm me një bashkëpunim me autoritetet mund të kapërcejmë këtë situatë. Askush nuk e do një mbyllje të dytë, por nëse nuk kemi disiplinë atëherë do të ndërmarrim të tjera masa”
, tha Rakacolli.

VIDEO në youtube https://youtu.be/FZCNUlq2guc

https://youtu.be/FZCNUlq2guc


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.