Tërmet 4 Rihter në Borsh, lëkundjet ndihen fuqishëm edhe në Sarandë

Një tërmet i fuqisë 4.0 Rihter është regjistruar në orën 08.26 të mëngjesit.
Epiqendra e tërmetit ka qenë në Qeparo dhe në thellësi 2 km.

Lëkundjet e tërmetit janë ndier fuqishëm edhe në Sarandë.
Deri tani nuk raportohet për dëme.