Të rinjtë në Sarandë: Sonte në orën 18:00 do të protestojmë në qendër, solidarizim me prostestuesit në Shqipëri

13/12/2016:15

Shperndaje:


Të rinjtë sarandjotë priten të mbledhen sonte në orën 18:00 në qendër të qyteti në shenjë solidarizimi me protestat që zhvillohen në mbarë vendin.
Thirrja për protestë po bëhet nëpërmjet rrjeteve sociale.
Të rinjtë sarandjotë do të mbështesin kërkesat e protestuesve në vend për dorëheqjen e drejtorit të përgjithshëm të policisë Ardi Veliu, lirimin e protestuesve, ndaljen e dhunës policore dhe reformimin e policisë


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.