Situata në Livinë mbetet kritike, rrezikohet edhe fshati Velahovë – VIDEO

11/09/2319:49

Shperndaje:

3 shtëpi, bagëti dhe mijëra rrënjë ullinj janë djegur nga zjarri i sotëm në Livinë, Finiq.

Në betejë me flakët dhjetra forca zjarrfikëse, të Policisë dhe një helikopter i Ministrisë së Mbrojtjes. Policia ka shpallur në kërkim si autor të zjarrvënies 36-vjeçarin Mario Buzuka, banor i fshatit Livinë.

Situata mbetet e vështirë, ndërsa zjarri ka rrethuar fshatin Livinë dhe përparon drej Velahovës.


Ndajeni me miqte:

Postimet e fundit

KËRKOHET KUJDESTARE PËR GRUA TË MOSHUAR NË FSHATIN XARRË
Moonlight Bar kërkon Sanitare nga ora 15:00 – 17:00. Pagesë shumë e kënaqshme
Vangjel Tavo takim me banorët në Vuno: Zyrat për ju do jenë të hapura
Anullohet linja e tragetit Brindisi – Sarandë
Vangjel Tavo merr pjesë në inaugurimin e impiantit të ujërave të ndotura në Himarë – VIDEO
Petro Gjikuria hap Fushatën Elektorale në Himarë

©SARANDAWEB - 2024 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.