Si asnjë vit tjetër, në 2023 në zonën e Sarandës 11 humbje jete në aksidente

25/11/2314:54

Shperndaje:

Saranda si asnjë vit tjetër me numrin më të lartë të aksidenteve.

7 të vdekur në territorin e Bashkisë Sarandë, 1 në Konispol, 1 në Finiqi, 2 në aksin Sarandë – Himarë


03.03.2023 – Bie kamioni ne lagjen nr.4, nderron jete Veli Seiti, 54 vjec

11.05.2023 – Del nga rruga mjeti ne aksin Sarande – Borsh, nderron jete Jorgo Bitri, 60 vjec

28.06.2023 – Motorri perplaset me nje automjet ne rrugen hyrese te Sarandes, nderron jete drejtuesi i motorrit Marsel Kasi, 35 vjec

09.07.2023 – Perplasen dy automjete ne aksin Sarande – Delvine ne afersi te fshatit Karahaxh, nderron jete Irodhis Dalani, 61 vjec

21.07.2023 – Automjeti me turista del nga rruga ne afersi te fshatit Shen Vasil, nderron jete drejtuesi i mjetit Renato Bushaj, 40 vjec

24.08.2023 – Nje automjet perplaset me nje motorr ku ndodheshin dy shtetas italiane ne aksin Sarande – Ksamil, nderrojne jete Domenico Gritto, 24 vjec dhe Vicenzo Tizziano, 32 vjec

04.09.2023 – Del nga rruga dhe perplaset me shtyllen nje automjet ne aksin Konispol – Qafe Bote, nderron jete Adriana Prendi, 35 vjec

12.09.2023 – Aksident ne lagjen nr.3, plagoset rende dhe nderron jete pas disa ditesh i moshuari Panajot Marto.

04.11.2023 – Aksident ne aksin Cuke – Sorone, automjeti perplaset me nje motorr, nderron jete Mariglen Dauti, 48 vjec.

25.11.2023 – Mjeti del nga rruga ne Sarande dhe bie ne nje grope ndertimi, nderron jete Arlind Qendro, 34 vjec.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.