Sarandë, operacion i Policisë për goditjen e një bande grabitësish

08/09/2122:10

Shperndaje:

Policia e Sarandes prej disa oresh ndodhet ne operacion per goditjen e nje grupi qe dyshohet se prej disa ditesh po grabit banesa ne qytetin e Sarandes.

Burime të Saranda Web informojnë se përpara pak minutash ne Komisariatin e qytetit jane shoqeruar 3 shtetas, te cilet do i nenshtrohen marrjes ne pyetje.

Policia ka sekuestruar gjate paradites pamje filmike ne disa biznese lidhur me nje hetim te nisur per nje grup kriminal qe ditet e fundit ka vjedhur disa banesa ne qytet, kryesisht ne lagjen nr.1.

Policia dyshon se autoret kane levizur me nje fuoristrade luksoze dhe madje ne disa raste kane tentuar te shesin sendet e vjedhura ne dyqane te qytetit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.