Rrebelohen agjensite detare te Sarandes. Te henen proteste

07/07/1811:35

Shperndaje:


Burime te Saranda Web mesojne se agjensite detare dhe turistike te Sarandes po pergatiten per nje proteste diten e hene.
Sipas tyre, koncensionari i potit te Limionit ka vendosur nje tarife prej 0.06 Euro per cdo liter karburant qe do te furnizohen anijet turistike, krocerat dhe varkat e tjera ne kete port.
Kjo sipas tyre rendon mbi ta dhe rrit kostot e sherbimeve qe keto ofrojne.
Te njejtat burime informojne se vetem diten e fundit jane 25 jahte qe kane pezulluar punen e tyre si pasoje e ketaj tarife qe koncensionari ka vendosur sapo futi kembet ne portin qe e mori nga qeveria per vetem 1 euro.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.