Rama: Së shpejti fillon ndërtimi i portit turistik në Sarandë

09/10/2021:14

Shperndaje:


Kryeministri Edi Rama tha se pas ndërtimi i portit turistik të Sarandës do të fillojë ndërtimin së shpejti, përpara përfundimit të këtij mandati.
“Pas disa javësh do të shpallet gara për aeroportin e Sarandës. Në manditin e tratë do të mbyllet me tre aeroporte plus këtij qe kemi dp të bëhen 4. Portin turistik do e nisim ne dhe do e nisim brenda pak kohe, pra në pranverë do të jetë kantier ndërtimi, para përfundimit të mandatit, para zgjedhjeve dhe do të ndërtojmë portin e të mallrave tek triporti dhe për peshkatarët e Vlorës.
Porti i Durrësit do iki nga ty aty do bëhen port turistik. Nuk shkarkohet dot krom e qymyr në zemër të qytetit. Porti i ri mallrave në Porto Ramano, kjo do të fillojë shpejtë.
Por kështu do të kemi portin e ri turistikë në Sarandë që do të fillojë ndërtimin para se të mbarojë ky mandat”, tha Rama.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.