Qyteti kalon orë dramatike, kryetari i PD Delvinë apel qytetarëve

25/06/2020:01

Shperndaje:


Në kohën kur qyteti i vogël i Delvinës po shndërrohet në vatrën më të nxehtë të koronavirusit, kryetari i PD Delvinë Hari Imeri ka lëshuar një apel ndaj qytetarëve:

Të dashur bashkëqytetarë!
Dita e sotme sipas disa burimeve informacioni na përcakton se numri i të infektuarëve me COVID-19 në qytetin tonë shënon 11.
E lus Zotin që së pari ti bekoj me shërim ata dhe ti ruaj familjarët e tyre.
Së dyti le të jemi të kujdesshëm të gjithë bashkë duke respektuar ç’do kufi që na dikton situata.
Le të bëjmë shkaqet dhe të ruajmë veten,familjen dhe bashkëqytetarët tanë, shkruan kryetari i PD Delvinë Hari Imeri.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.